Tradiční andské flétny Quena, Quenacho a Quenilla

        

             
Dřevěná Flétna Quenacho Jacaranda
Velmi kvalitní ručně vyrobená indiánská flétna Quenacho. Flétna Quenacho je delší než Quena a její rejstřík je tenorový s plným bohatě znějícím zvukem začínajícím od tónu D. Tato krásná flétna je vyráběna z tropického dřeva jacaranda uměleckým řemeslníkem maestrem Teranem z Cochabamby, Bolívie. Její délka je 51 cm a průměr 3,2 cm. Celý výrobek včetně ozdob a poutka je pouze z přírodních materiálů ručně vyroben.
Andská Flétna Quena
Quena, Quenacho, nebo Quenilla jsou tradiční indiánské flétny jihoamerických obyvatel And. Toto rozdělení je pouze podle velikosti. Flétny jsou ručně vyráběné, mají tmavý opálený vzhled. Flétna má 6 děr pro prsty a jednu spodní pro palec. Má pěkný charakteristický zvuk typický pro indiány. Je vyrobena z bambusu, nebo ze dřeva. Náústek může být z kosti.
Bambusová Flétna Quena
Krásná tradiční indiánská flétna Quena. Tato flétna pochází z výroby andských uměleckých řemeslníků z města Otavalo v Ekvádoru. Jedná se o horizontální hranovou flétnu vyrobenou z dvoubarevného lakovaného bambusu. Flétna má šest dírek pro prsty a jednu spodní pro palec. Hra na ni, či způsob jakým vzniká tón a jeho tvorba je podobná jako u fléten Shakuhachi, Xiao a další. Rozměry: 38,5 cm délka, cca 2,5 cm průměr. Hmotnost: 50 gm.

                                                                                                                                                                                                                                         

Flétna Quena
Bambusová flétna Quena Ekvádor
Quena Jacaranda
Quenacho
Dřevěná flétna Quena Jacaranda
Quena náústek